Spotkanie autorskie z dziećmi w Gryfowie Śląskim

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Gryfowie Śląskim to miejsce szczególne. Jest to nie tylko ksiąznica, posiadająca bardzo bogaty księgozbiór, ale także prężny ośrodek kulturotwórczy. Pod kierunkiem znakomitego dyrektora - Pani Marzeny Wojciechowskiej  biblioteka nie tylko prowadzi działalność czytelniczą i dba o zbiory, ale równiez organizuje spotkania z artystami plastykami, z poezją śpiewaną,  młodzieżowymi grupami teatralnymi oraz z ludźmi pióra.

Właśnie  13 maja w gościnnej sali miejscowego Ośrodka Kultury, Biblioteka MiG w Gryfowie zorganizowała mi spotkanie autorskie dla dzieci. Odbyło się ono przy okazji obchodów Dnia Bibliotekarza i Bibliotek.

 


 Na spotkanie przyszły dzieci z klas drugich  z tutejszej szkoły podstawowej i kilkoro starszych nieco  członków aktywu bibliotecznego przy dziale dziecięcym gryfowskiej biblioteki.

Podczas tego poetyckiego poranka  czytałam dzieciom wiersze i opowiadania z książki "Czekam na bajkę", cały czas aktualne  wiersze z ksiązeczki "Poszumianki znad Kwisy" ( pozycja dla dzieci wydana w ubiegłym roku na święto Gryfowa zwane "Kwisonalia") oraz wydane w maju książeczki z serii "Rozmowy z Aniołem Śtróżem", które się dzieciom bardzo podobały.  Na rozmaite przygody bohatera tych książek Antosia reagowały spontanicznym śmiechem, albo oklaskami.

Mali czytelnicy moich książek mogli się także pochwalić swoimi osiągnięciami w umiejętnościach recytatorskich i wokalnych. Śpiewali, recytowali ulubione wiersze ( w tym i moje), a później podpisywałam im swoje książki.

 Spotkanie wypadło wspaniale. Trzeba przyznać, że dzieci są najlepszymi odbiorcami literatury i mają bardzo wiele inwencji twórczej podzas słuchania. Potrafią słuchać i opowiadać o tym co usłyszały. Bezbłędnie oceniaja bohaterów i sprawiedliwie ich wartościują.

<< Wstecz
Elzbieta Sniezkowska-Bielak