Piosenki

Elżbieta Śnieżkowska – Bielak pisze również piosenki. Jej przygoda z piosenką zaczęła się w Katowicach na festiwalu piosenki religijnej „Ekosong” w 1992roku, gdzie jej tekst „Wołanie o Ziemię” został wyróżniony.


Następnie pisała teksty piosenek, dla katowickiego wydawnictwa „Amtel”, gdzie była współautorką ą śpiewnika dla dzieci „Nasze piosenki” oraz książki Pani Teresy Krzyżowskiej „Zabawy z piosenką”. Do jednego z wierszy Autorki znajdującego się w cyklu „Podróż wzdłuż Wisły”, a zamieszczonego w podręczniku „Ele – Mele” powstał zapis nutowy i w ten sposób powstała piosenka o Wiśle i Krakowie.
W czasie pracy pedagogicznej poetka współpracowała z Towarzystwem Uniwersytetów Ludowych. Na jednej z wakacyjnych sesji TUL realizowany był program poetycko - muzyczny, w którym autorka zawarła swoje teksty piosenek. Są to „ Jeziora, jeziora...”, „Wołanie o Ziemię”, „ Piosenka o gwieździe”, „ W dom rodzinny...” i inne. Muzykę  do tych tekstów napisała Bogumiła Pietrusewicz.
W  swoim scenariuszu „Kołysanka dla Boga” realizowanym z młodzieżową grupą teatralną poetka zamieściła autorskie teksty kolęd. Trzy z nich ukazały się jako dodatek do „Czytanek roratnich dla dzieci” napisanych przez E. Śnieżkowską – Bielak i wydanych w 2004 roku przez krakowski Dom Wydawniczy „Rafael”.
Miejscem zamieszkania pisarki jest małe dolnośląskie miasteczko Gryfów Śląski. O tym mieście powstały również teksty piosenek, do których muzykę napisała także mieszkanka Gryfowa,  absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu Pani Urszula Ślusarz.
 W niewydanej jeszcze sztuce teatralnej dla dzieci „Czary Królowej Deszczu” znajdują się również piosenki autorstwa Elżbiety Śnieżkowskiej - Bielak z muzyką Michała Łanuszki -  absolwenta PWST w Krakowie.

<< Wstecz
Elzbieta Sniezkowska-Bielak