Spotkanie w stankowickiej szkole

W środę 24.09.2013. w Szkole Podstawowej w Stankowicach powstałej z inicjatywy StowarzyszeniaNiezależnych Inicjatorów Wsi Aktywnej - "Niwa",  spotkałam się z dziećmi na poranku autorskim. Było to dla mnie wyjątkowe spotkanie, gdyż po raz pierwszy uczestniczył w  takim wydarzeniu, mój  dwuletni wnusio Maciuś Bielak który był tam ze swoją Mamą Beatą Krupińską -Bielak. Dzieci ze szkoły ( Maciuś także) aktywnie uczestniczyły w spotkaniu.  Pani Dyrektor szkoły napisała informację na stronie tej placówki, którą przytaczam.


W środowy poranek (25.09.2013 r.)  gościliśmy  w naszej szkole wyjątkową osobę.

 Uczniów odwiedziła poetka z Gryfowa Śląskiego, pani Elżbieta Śnieżkowska-Bielak wraz ze swoim wnuczkiem Maciusiem.

Pisarka, jest członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu.              Poetka z prozą oraz poezją obcuje od dziewiątego roku życia, gdyż – jak sama twierdzi - „bez pracy literackiej, nie umiałaby żyć”.

Pani Elżbieta w swojej twórczości, znalazła  miejsce również dla najmłodszych odbiorców, dla których pisze niezwykłe wiersze, bajki oraz piosenki (więcej o twórczości Pani Elżbiety na stronie: http://www.sniezkowska.pl).

Podczas spotkania, pisarka zaprezentowała naszym wychowankom swoją twórczość,  a także wspólnie z dziećmi przedstawiła teatrzyk z pacynkami – adaptację bajki o Czerwonym Kapturku.

Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały wierszy, śpiewały piosenki i brały czynny udział w teatrzyku, mając możliwość bezpośredniego obcowania z żywym słowem.

Pani Elżbieta, na pamiątkę podarowała naszej szkole książkę swojego autorstwa z autografem i dokonała wpisu do Kroniki szkolnej.

Wszystkie dzieci jeszcze długo będą pod wrażeniem i szczególnym urokiem tego spotkania, za co należą się pani Elżbiecie serdeczne podziękowania.

Pani Elu, dziękujemy i zapraszamy ponownie do naszej szkoły!

Już teraz cieszymy się na rychłe spotkanie z Panią, tym razem w ramach wieczoru autorskiego z udziałem dorosłych odbiorców Pani twórczości.

 

W imieniu pracowników SP w Stankowicach

  Danuta Woźniczko – Dyrektor szkoły

 

<< Wstecz
Elzbieta Sniezkowska-Bielak