Spotkanie autorskie w lwóweckiej bibliotece

Maj był dla mnie miesiącem intensywnej pracy. Spotykałam sie z moimi czytelnikami małymi i dorosłymi na spotkaniach autorskich. Między innymi zaprosiła mnie Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna we Lwówku Śląskim.

Miałam tam prawdziwa przyjemność spotkać się z czytelnikami skupionymi w Dyskusyjnym Klubie Książki. Starałam się również, na prosbę organizatorów, ustosunkowywać się do utworów pisanych przez Osoby, które stawiają pierwsze pisarskie kroki. To spotkanie dało mi wiele satysfakcji.


 

 

Oto przedruk se strony PiM Biblioteki Publicznej we Lwówku Śląskim

http://www.biblioteka.lwowekslaski.pl/

Spotkanie autorskie

24 maja 2012 r. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie z poetką, pisarką książek, mieszkanką Gryfowa Śląskiego Panią Elżbietą Śnieżkowską–Bielak. Autorka książek jest członkinią Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich, należy też do Jeleniogórskiego Klubu Literackiego. Za działalność propagującą żywe słowo mówione i pisane oraz działalność na rzecz dzieci, młodzieży i dorosłych, poetka została odznaczona w 2008 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, medalem Zasłużony dla Kultury Polskiej. Bohaterka popołudnia przedstawiła zebranym początki jak i powody, dla których zaczęła ze słów malować poetyckie obrazy. Goście mogli także wysłuchać fragmentów jej książek. Pani Elżbieta w dalszej części spotkania, odpowiadała na pytania, które dotyczyły głównie książki o stanie wojennym „Smak Błękitnego nieba”. Ważnym elementem spotkania było prezentowanie wierszy pisanych do szuflady przez uczestników Literackich Czwartków w Ratuszu.  Czytane utwory były poddane wnikliwej ocenie i analizie, a ich autorzy otrzymali cenne rady i porady jak uwolnić swoje słowa by mogły zaistnieć w szerokim świecie. Zwieńczeniem spotkania była sprzedaż książek z autografem Pani Elżbiety Śnieżkowskiej-Bielak. 

 

<< Wstecz
Elzbieta Sniezkowska-Bielak